loading...

تاریخ اسلام و معاصر ایران و جهان

تاریخ اسلام و تشیع

بازدید : 174
يکشنبه 3 اسفند 1398 زمان : 22:00

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی‌گفت: انقلاب اسلامی، پدیده بی نظیری بود که در قرن چهاردهم هجری و بیستم میلادی جهان را تکان داد و تحولات عمیقی را در جهان به وجود آورد.

سید حسن نصرالله: مکتب حاج قاسم یعنی رفتن به عرصه‌ی عملیات و میدان عمل

حجت الاسلام «عباس جعفری فراهانی» ادامه داد: این انقلاب بر پایه و اساس‌های مختلفی بنیان گذاشته شد که سه رکن اصلی آن را می‌توان رهبری بی نظیر انقلاب، مردم و وحدت دانست.

وی از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی‌را وحدت بین انقلابیون، رهبران مذهبی و طوائف مختلف مانند فارس‌ها، ترک‌ها، لرها، کردها، ترکمن‌ها و بلوچ‌ها و ... تحت رهبری امام راحل برشمرد و گفت: همه طوایف به ندای آزادی طلبی و استقلال طلبی امام پاسخ دادند و وحدت بی نظیری را شکل دادند.

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: امام راحل(ره) به عنوان یک شخصیت بی نظیر با حمایت از پیشگامان وحدت اسلامی‌مانند مرحوم آیت الله العظمی‌بروجردی و شیخ محمود شلتوت عالم و مفسر مصری؛ امر وحدت را مهم تلقی می‌کردند و مردم هم به پیروی از ایشان در مسیر وحدت و تقریب گام برداشته و شیعه و سنی با اتحاد، زیر سایه و پرچم اسلام و قرآن حرکت کردند و در مبارزه با ظلم و ستم خاندان پهلوی با هم متحد شدند، شیعه و سنی دوشادوش هم حرف امام را با جان و دل پذیرفتند و توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند.

وی دامه داد: در خارج از ایران نیز به همین شکل بود؛ ملت‌های مختلف از طوائف مختلف در مناطق خلیج فارس و مناطق اروپایی نشین و آفریقایی نشین همچون هند، پاکستان و نیجریه و... وحدت را برای خود اصل قرار دادند، به ندای امام خمینی(ره) پاسخ دادند، در برابر ظلم و ستم و فساد ایستادگی و از انقلاب اسلامی‌حمایت کردند که این خود جلوه‌‌‌ای از وحدت هست.

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) تأکید کرد که اگر تقریب بین مذاهب و ملتها وجود نداشت، قطعا انقلاب اسلامی‌نمی‌توانست، به دستاوردهای درخشان کنونی دست پیدا کند.

وی در ادامه پیرامون بعد وحدت گرای سردار سلیمانی گفت: شهید سلیمانی، به عنوان یک شخصیت نظامی‌ـ سیاسی که مطیع مقام معظم رهبری بود؛ وحدت را سر لوحه فعالیت‌های خود قرار داده و در این زمینه نقش مهمی‌ایفا کرده بود و در میدانهای مختلف در مقابله با استکبار جهانی و گروه‌های تکفیری تروریستی داعش ایستادگی کرد؛ ایشان حتی تاب تحمل ظلمی‌که بر ایزدی‌ها در عراق، علویها در سوریه و اهل سنت می‌شد را هم نداشت و از همه قومیت‌ها در مقابل ظلم داعش دفاع می‌کرد؛ این فرمانده بزرگ، وحدت و تقریب بین شیعه و اهل سنت را فرماندهی کرد و موفق شد، ظلم و ستم داعش را از سر پیروان ادیان و مذاهب مختلف دفع کند.

حجت الاسلام جعفری فراهانی در ادامه همچنین اشاره‌‌‌ای به طرح آمریکایی صهیونیستی معامله قرن کرد و اظهار داشت: معامله قرن، از جمله توطئه‌هایی است که استکبار جهانی در طول چهل و یک سالی که از انقلاب اسلامی‌می‌گذرد، مطرح کرده است؛ همانند طرح بسیار فاسد کمپ دیوید که می‌خواستند بین مصر و کشورهای عربی اتحاد ایجاد کنند، اما شکست خوردند؛ با توطئه‌های مختلف؛ از جمله تحریم‌ها، سعی کردند تا از گرایش مردم جهان به انقلاب اسلامی‌و امام و رهبری جلوگیری کنند.

وی عنوان کرد: این طرح همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، معامله دروغین و مکارانه ترامپ است؛ ترامپ خواهد مرد و این طرح را نخواهد دید؛ با آگاهی و رشدی که در بین ملت‌های منطقه وجود دارد؛ قطعا مقابله و مبارزه رهبران مذهبی و سیاسی کشورها، گروه‌های مقاومت فلسطینی تا نابودی اسرائیل ادامه خواهد یافت و این طرح ننگین را محو خواهند کرد و‌‌ان‌شاءالله به سویی می‌رویم که ملت مظلوم فلسطین به موفقیت و آزادی کامل دست یابد و نقشه‌های آمریکایی صهیونیستی را نقش بر آب کند.

لینک اصلی

https://fa.abna24.com/news/%d8%a7%d8%ae

https://www.taghrib.org/fa/news/%D8%B1%D9%87%

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۸/۱۱/۲۴

عباس جعفری (فراهانی)

لجبازی در کودکان ۴ ساله
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

آمار سایت
 • کل مطالب : 18
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 93
 • بازدید کننده امروز : 94
 • باردید دیروز : 50
 • بازدید کننده دیروز : 51
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 211
 • بازدید ماه : 751
 • بازدید سال : 1638
 • بازدید کلی : 17846
 • کدهای اختصاصی